Six O’clock: Gian Fakta i słoneczna Italia

Włochy kojarzą nam się głównie ze spaghetti, pizzą, włoskim głośnym stylem bycia, Erosem Ramazzottim, Romeo i Julią, Watykanem i toskańskim niebem. Słyną też z wspaniałych zabytków i pięknych krajobrazów, zarówno morskich jak i górskich. Niezmiennie są jedną z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji, a dla niektórych stanowią po prostu „raj na ziemi”. Ale czy na pewno? Czy z takiego raju można się tak po prostu przeprowadzić do…. Świdnicy? Co nasze miasto może zaoferować żywiołowym południowcom? Na te i inne pytania, zarówno prowadzącej jak i uczestników spotkania, odpowie znany z telewizyjnego programu „Kuchenne Rewolucje” Gian Fakta.

Gian to niezwykle miły i otwarty Włoch, który w Polsce mieszka zaledwie od dwóch lat, a już bardzo dobrze włada naszym językiem. Sympatię świdniczan zdobył podczas udziału w jednym z odcinków popularnego show kuchennego kręconego w „Starym Browarze”, gdzie pracował wcześniej, jako kucharz. Czym się zajmuje teraz, co sprowadziło go do naszego pięknego miasto, co myśli o Polsce i Polakach, za czym najbardziej tęskni i jaki naprawdę jest włoski raj dowiemy się już w piątek 29 maja o godzinie 18.00 podczas ostatniego spotkania z cyklu „Six O’clock – spotkanie z obcokrajowcem” organizowanego przez Centrum Edukacji SMART w Świdnicy.

Przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każdy, kto jest ciekaw świata i ludzi, kto interesuje się obcymi kulturami i językami. Wstęp jest bezpłatny.