Jak jest po fińsku… czyli spotkanie z Maarit Wicińską

Cykl spotkań z obcokrajowcami „Six O’Clock”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Centrum Edukacji SMART, rozkręca się na dobre. Za nami spotkania z Niemką Anette Murdzek i Rosjanką Natalią Nikolską. A już dziś zapraszamy na kolejne – z Finką Maarit Wicińską. Opowie nam o swoim kraju i o tym, jak żyje jej się w Świdnicy. Tuż przed świętami warto dowiedzieć się trochę o Finlandii – to w końcu tam zamieszkuje Święty Mikołaj!

Maarit Wicińska mieszka w Świdnicy od pięciu lat. W Polsce wyszła za mąż. Rok temu wygrała organizowany przez prezydenta miasta konkurs Debiut Gospodarczy, dzięki któremu otworzyła ciekawą kawiarnię „Salon Fiński”. Rok temu wygrała organizowany przez prezydenta miasta konkurs Debiut Gospodarczy, dzięki któremu otworzyła ciekawą kawiarnię „Salon Fiński”.Podczas naszego spotkania, podobnie jak wcześniejsi goście, opowie nam o tym, jak trafiła do Polski, jak mieszka jej się w Świdnicy, o różnicach i podobieństwach, które dostrzega, ale przede wszystkim – o swoim własnym kraju, który mimo że leży w Europie, dla wielu z nas wciąż jest egzotycznym miejscem, w którym mieszkają renifery i… Święty Mikołaj!

Six O’Clock – spotkanie z obcokrajowcem, 19 grudnia, godz. 18.00, Centrum Edukacji SMART, ul. Długa 6 w Świdnicy. Zapraszamy!