Anette Murdzek gościem naszego cyklu Six O'Clock

Six O’Clock to nazwa cyklu otwartych spotkań z obcokrajowcami mieszkającymi w Świdnicy organizowanego przez Centrum Edukacji SMART. Pierwsze z nich – już 24 października o godz. 18.00, a jego gościem będzie Anette Murdzek, żona prezydenta Świdnicy Wojciecha, Niemka, od lat mieszkająca w Świdnicy.

– W Świdnicy mieszka wielu obcokrajowców. Spotykamy się z nimi w różnych sytuacjach i z pewnością wielu z nas czasem przemknęły przez głowę pytania, skąd się tu wzięli, dlaczego mieszkają w Świdnicy, jacy są. Organizowane przez nas spotkania z cyklu Six O’Clock to okazja, by znaleźć na nie odpowiedzi. Chcemy też w ten sposób, w miłej atmosferze, przy herbacie, kawie i słodkościach, przybliżać świdniczanom inne kultury, zapoznać ich z ciekawymi ludźmi i oczywiście promować naukę języków – mówi Alina Fornal, dyrektor Centrum Edukacji SMART.

Spotkania mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każdy, kto jest ciekaw świata i ludzi, kto interesuje się obcymi kulturami i językami. Będą się odbywać w przedostatni lub ostatni piątek miesiąca, o godzinie – jak wskazuje nazwa cyklu – 18.00. Gośćmi Centrum Edukacji SMART w najbliższych będą m.in.: Rosjanka Natalia Nikolska, Finka Maarit Wicińska czy Brazylijka Nazareth Moreira-Ludwiński.

Six O’Clock. Obcokrajowcy w Świdnicy - 24.10.2014 r., godz. 18.00. Centrum Edukacji SMART, Świdnica, ul. Długa 6